Alış Yeri
Alış Tarih
 
Alış Saat
Teslim Tarih
Teslim Saat

Bursa Araç Kiralama

Farklı medeniyetlerin izlerini günümüze taşıyan Bursa’da gezip görecek çok yer, yapacak çok şey ve yiyecek birbirinden güzel yemekler var. Bursa’ya geldiğinizde yapmanız gereken ilk şey ise araç kiralamak. Sonrasında hazırladığınız gezi planına zaman kaybetmeden başlayabilirsiniz.

 

Bursa’da neden araç kiralamalıyım?Bursa

Bursa’nın dört bir tarafına yayılmış olan birbirinden güzel yerlerin tamamını görmek istiyorsanız toplu ulaşım araçlarındansa araç şehir merkezinden kiralamayı tercih etmelisiniz. Böylece Bursa’ya vardıktan sonra gitmek istediğiniz her yere kiraladığınız araçla hem ekonomik hem de pratik bir şekilde ulaşabileceksiniz. Bursa’da araç kiralamak, şehir içinde ya da çevre il ve ilçelere ulaşımınızı büyük oranda kolaylaştıracak.

 

Bursa’da mutlaka görmeniz gereken yerler

Bursa’da araç kiralamanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü geçmişle gelecek arasında bir köprü olan bu şehirde yalnızca şehir merkezini görmek yeterli değil. Doğayla iç içe zaman geçirmeyi seviyorsanız İznik Gölü’nü görmeden Bursa’dan ayrılmayın. Burada İznik çinisini yerinde görecek ve dinlendirici atmosferine bayılacaksınız.

Kayak yapmayı sevenler ve Türkiye’nin benzersiz bir doğal güzelliğiyle tanışmak isteyenler içi Uludağ tüm ihtişamıyla ziyaretçilerini ağırlıyor. Özellikle bu iki doğal güzelliğin tadını çıkarmak için araç kiralamak bütün planlarınızı kolaylaştıracak.

14. yüzyılda Yıldırım Bayezid tarafından inşa ettirilen Ulu Cami, Türk-İslam tarihinin en eski camilerinden biri olarak yalnızca Bursa’nın değil tüm Türkiye’nin en önemli yapıları arasında yer alıyor. Yeşil Türbe, Yeşil Cami, Emir Sultan Camii ve Külliyesi, Yıldırım Camii ve Külliyesi de Bursa’daki diğer duraklarınız olabilir.

Hanlarıyla bilinen Bursa’da Ulu Camii’nin yakınlarında bulunan Koza Han, 1491 yılından günümüze miras kalmış. Bugün üst katında ipek ürünleri satan dükkanlar, alt katında ise kafeteryalar yer alıyor. Şehir gezinize kısa bir mola vermek için ideal.Irgandi Köprüsü

Bursa’ya gittiğinize mutlaka ziyaret etmeniz gereken bir diğer yapı da Muradiye Külliyesi. Külliyenin içinde cami, hamam, imaret, medrese ve Kanuni Sultan Süleyman’ın Konya’da öldürttüğü oğlu Şehzade Mustafa’nın türbesi bulunuyor.

Şehirde gezebileceğiniz diğer yerler ise Bursa Kalesi, Osmanlı Devleti’nin kurucusu olan Osman Gazi’nin türbesi, ikinci padişah Orhan Gazi’nin türbesi, Saat Kulesi, Irgandı Köprüsü, Bursa Kent Müzesi, Osmanlı Evi olarak sıralanabilir.

 

Bursa’da ne yenir, ne içilir?

Bursa’nın tüm Türkiye’ye ünü yayılmış olan lezzeti, Türk mutfağında önemli bir yere sahip olan İskender kebap. Öyle ki, Bursa’ya sırf İskender kebap yemek için gidenler bile var.

Bursa’da bir diğer yemek alternatifi de Mudanya’nın deniz manzaralı bir balık restoranları. Ayrıca Mudanya’ya 15 km mesafede bulunan Trilye, Bursa’nın en çok ilgi gören yerleşim yerlerinden biri. Deniz manzarasına karşı keyifli kahvaltılar için de bu sevimli balıkçı kasabasını tercih edebilirsiniz. 

 

Almira Bursa Araç Kiralama Ofisi

Adres: Çekirge Mah. Çekirge Cad. No:139/C Osmangazi Bursa

Telefon: 0850 811 3 256

 

 

 

Diğer Lokasyonlar

Adana Havalimanı Araç Kiralama / Adıyaman Havalimanı Araç Kiralama / Aksaray Araç Kiralama / Antalya Havalimanı Araç Kiralama / Atatürk Havalimanı Araç Kiralama / Bayburt Araç Kiralama / Bodensee Friedrichshafen Havalimanı / Bodrum Havalimanı Araç Kiralama / Buca Araç Kiralama / Bursa Araç Kiralama / Cizre Araç Kiralama / Dalaman Havalimanı Araç Kiralama / Diyarbakır Havalimanı Araç Kiralama / Erzurum Havalimanı Araç Kiralama / Eskişehir Havalimanı Araç Kiralama / Gaziantep Havalimanı Araç Kiralama / Gümüşhane Araç Kiralama / İzmir Havalimanı Araç Kiralama / Kayseri Araç Kiralama / Konya Havalimanı Araç Kiralama / Manisa Araç Kiralama / Muş Araç Kiralama / Niğde Araç Kiralama / Rize Araç Kiralama / Sabiha Gökçen Havalimanı Araç Kiralama / Samsun Havalimanı Araç Kiralama / Sivas Araç Kiralama / Şanlıurfa Havalimanı Araç Kiralama / Trabzon Havalimanı Araç Kiralama / Van Araç Kiralama / Yalova Araç Kiralama